تروجان ها !

سلام.از اینکه سایت  سوفرا  را، برای پاسخ به سوالات خود انتخاب کردید خوشحال هستیم . با محمودی همراه باشید.

آیا تروجان ها ویروس هستند؟

فعالیت تروجان ها به گونه ای است که به نظر دارند کار دلخواه ما را انجام می دهند و در پشت صجنه کارهای مخرب انجام می دهند. تروجان ها از نظر فنی ویروس نیستند و می توانند به راحتی بدون متوجه شدن آنها را دانلود نمود ، همچنین می توانند توسط رسانه های قابل حمل مانند فلش ها منتقل شوند.

یک نمونه از تروجان ها می تواند فایلی درون برنامه ی دانلود شده مانند یک keygen باشد ، اگر یک کاربر از سرعت کم رایانه یا هشدار های پیاپی آنتی ویروس شکایت داشته باشد و به تازگی یک برنامه دانلود شده از اینترنت را نصب کرده باشد ، رایانه وی ممکن است توسط تروجان آلوده شده باشد.

تروجان های دسترسی از راه دور (RAT) شایع ترین نوع تروجان می باشند ، به عنوان نمونه Back Orifice ،  NetBus ، SubSeven . توانایی آنها در دادن دسترسی به حمله کننده بیش از کاربر باعث خطرناک بودن آنها شده است. این برنامه ها قابلیت اسکن دستگاه های محافظت نشده را دارند وی می توانند هر نوع تغییری را بعد از متصل شدن ایجاد نمایند .

چنین برنامه هایی لزوما برای اهداف خرابکارانه طراجی نشده اند اما ، یک کاربر به سادگی می تواند از آنها برای دستکاری سیستم استفاده نماید.

RAT ها همچنین می توانند با php کد نویسی شوند تا بتوان با آنها سایت ها را کنترل نمود. یک نمونه از اینها یک web Shell می باشد که انواع زیادی دارد و به حمله کننده این امکان را می دهد که از راه دور و بدون متوجه شدن کاربر اقدام به پیکربندی وب سرور نماید.

مطالب مرتبط

No results found

نظر سنجی

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است؟

View Results

Loading ... Loading ...

لیست های HTML

بی‌یارنه استراس‌تروپ

led چشمک زن با میکرو کنترولر PIC18F452

پردازش تصویر

پردازش تصویر با پایتون قسمت بیست و ششم

نوشتهٔ پیشین
روت کیت ! (Rootkit)
نوشتهٔ بعدی
کرم های رایانه ای ! (Worms)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست